İçerik Kalitenizi Büyük ölçüde Arttırmak için 8 Kolay Strateji!

W
İçerik Kalitenizi Büyük ölçüde Arttırmak için 8 Kolay Strateji. İçerik, günümüzde internet trafiğinin ana itici gücüdür. Hal böyle olunca içerik kalitesi ve üretkenliği noktasında rekabette giderek artıyor. Sonuç olarak, kalabalığın arasından sıyrılmak için yeni ve güvenilir stratejiler bulmak gerekiyor.


İçerik Kalitenizi Büyük ölçüde Arttırmak için 8 Kolay Strateji

İçerik Kalitenizi Büyük ölçüde Arttırmak için 8 Kolay Strateji

İçerik Kalitenizi Büyük ölçüde Arttırmak için 8 Kolay Strateji

İçerik Kalitenizi Büyük ölçüde Arttırmak için 8 Kolay Strateji. İçerik, günümüzde internet trafiğinin ana itici gücüdür ve çevrimiçi pazarlamanın giderek artan bir kısmı, daha fazla şey üretmek için içeriklerin etrafında dönmektedir.

Bu, daha yüksek kalitede web içeriğine erişebilen son kullanıcılar için iyi olsa da, içerik oluşturucuların her zaman hoşlanmadığı– rekabet, sürekli olarak artıyor. Sonuç olarak, kalabalığın arasından sıyrılmak için stratejiler bulmaları gerekiyor.

Tabii ki, her zaman büyük hacminde yarışmaya çalışabilirsiniz. Makaleleri toplu olarak dağıtın ve herkesi boğmaya çalışın.

Ancak, bu en pratik yaklaşım değildir. Sonuçta, okuyucularla ilgilenen ve arama motorları tarafından toplanan içerikler oluşturmak çok zaman ve çaba gerektirir. Gün içinde sadece birkaç saat ile, hızlı bir şekilde problemlerle karşılaşacaksınız.

Bu nedenle, içerik kalitesini arttırmak daha iyi bir fikirdir. Google’da kutup pozisyonunu almaya hazır olan daha az ama yıldız malzeme üretmek, diğer şeyler için zaman ayırırken kendinizi paketin geri kalanından ayırır.

Bunu yapmanıza yardımcı olmak için, bu makalede, web sitenizin içeriğini büyük ölçüde iyileştirmek için bir takım stratejiler hazırladık. Aşağıdaki tavsiyeyi takip edin bakın göreceksiniz ziyaretçileriniz size teşekkür edecek.

İçerik Kalitesini Kolayca Artırma!

Aşağıdaki stratejiler içeriğinize biraz ekstra cila koymak için basit ama etkili yollardır. Yaptığınız zaman, yol açar ve trafik takip eder.

———–

Kitleni Tanı!

İçeriği gerçekten harika yapan nedir? Kısacası, onu tüketen kişi üzerindeki etkisi. Epik içerik insanların hayatlarını değiştirir, problemleri çözmelerine yardımcı olur veya başka anlamlı bir şekilde fark oluşturur.

Ancak, bu sonuçlara ulaşmak için öncelikle kimin için yazdığınızı bilmeniz gerekir. Kitleniz hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, onlar için gerçekten yararlı bir şey oluşturmak o kadar kolay olur.

Kitlenizi tanıyın

Kitlenizi tanıyın

Bunu şu şekilde düşün: En iyi arkadaşlarından biri ya da sadece tanıdıkça tanıdığın biri için bir hediye hazırlayacaksın, kim için hediye hazırlamayı daha kolay buluyorsun?

Kitleniz için içerik oluşturmak aynı şekilde çalışır. Onları ne kadar iyi anlarsanız, onların ihtiyaçlarına daha iyi hizmet edebilir ve müthiş içerikler şeklinde hediyeler hazırlayabilirsiniz.

Bu nedenle, içerik kalitesini artırmanın en iyi yollarından biri, kitlenizi kapsamlı bir şekilde araştırmaktır.

———–

Konunuzu Tanıyın!

Elbette, kitlenizi tanımanın yanı sıra, konunuza sahip olmak için de yatırım yapmanız gerekir.

Basit terimlerle, bunun dışına çıkmanın araştırılması anlamına gelir. Çekirdek ile başlayın ama daha az bilinen parçaları da dışarı doğru hareket ettirin. Mümkün olduğu kadar çok bilgi edinin, mümkün olduğunca fazla bilgi edinin. Bu, içeriğinizi okuyan kişiler için sürekli olarak daha yararlı ve değerli hale getirecektir.

Buna ek olarak, iddia ettiğiniz herşeyi kontrol ettiğinizden emin olun. Kanıtlayamayacağın bir şey koymaktan kaçının.

Sadece güvenilir bilgi vermek, içerik kaliteniz, itibarınız ve otoriteniz için harika bir yatırımdır ve asla kötü bir şey olamaz.

Bu nedenle, son parçanızı yayınlamadan önce, bir kez daha gözden geçirin ve doğruluğunu kontrol edin. Daha da iyisi, dışarıdan bir bakış açısı elde etmek için başka birinin bunu yapmasıdır.

———–

Konuştuğunuz Şekilde Yazın!

Tamam, şimdi kimin için yazdığınızın net bir resminiz var ve konunuz hakkında bilgilisiniz, şimdi içerik hakkında konuşmanın zamanı geldi.

Ziyaretçilerinizin ne hakkında konuştuğunu anlama yeteneği, onlar için içerik kalitesinin önemli bir göstergesidir. Blog yayınınızda ihtiyaç duyulan-duyulmayan tüm bilgileri eklemeniz okuyucuların çok kısa sürede sizden sıkılmasına neden olur.

Yazılarınızı anlamak kolay mı? İlk olarak, işleri basit tutarak. Amacınız, hatta yeni doğanların aydınlanmış hissetmekten uzaklaşmasını sağlamaktır. Bu nedenle, karmaşık jargondan kaçının ya da kesinlikle kullanmanız gerekiyorsa, ayrıntılı bir şekilde açıkladığınızdan emin olun.

İkincisi, içeriğinizi eğlenceli ve ilgi çekici hale getirin. Bu, her bir cümle hakkında şahane espriler kırmanız gerektiği anlamına gelmez (yine de iyi durumda olmanıza yardımcı olabilir). Sadece olgusal olmaktan ve kişiliğinizin parlamasına izin vermekten kaçının.

Bunu yapmanın en iyi stratejilerinden biri, yazarken arkadaşınızla konuştuğunuzu hayal etmektir. İçeriğinizi arkadaşlarınızdan birine veya kız arkadaşlarınıza açıklamak isterseniz kendinizi nasıl ifade edersiniz?

Gayri resmi, kişisel, fantezi sözcüklerden kaçının, soru sormanız ve bir konuşmadan ziyade bir konuşma yapabilmeniz gerekiyor. Bunu yapabilirseniz, yazınızı daha okunaklı ve hoş okunacak hale getirecektir!

———–

Verileri Dahil Et!

Zaten iddialarınızı kontrol etmenin öneminden bahsettik. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, doğrulanabilir verilerle bunları yedeklemek. Bu, güvenilirliği hemen artırır, ödevinizi yaptığınızı ve okuyucunun içeriğiniz hakkında kendinden emin olmalarını sağladığını gösterir.

Verileri Dahil Et

Verileri Dahil Et

Bu, kendi örnek çalışmalarınızla ortaya çıkmanız veya orijinal verileri oluşturmanız gerektiği anlamına gelmez (bununla birlikte daha da iyi yapabilirsiniz). Diğer güvenilir ve güncel kaynaklarla bağlantı kurmak yeterlidir.

Örneğin, blogların en güvenilir çevrimiçi bilgi kaynaklarından biri olduğunu biliyor muydunuz ? Bu doğru. Bununla birlikte, aynı zamanda, bir içerik oluşturucunun, bu itibarı hak ettiğinden emin olmakta sizin işinizdir. İçeriğinize alakalı veriler dahil etmek, bu yönde sadece bir adımdır.

———–

Örnekleri kullanın!

Veriler gibi, örnekler yazınızda yaptığınız noktaları netleştirmek için çok şey yapabilir. Yakın arkadaşlarınız ya da yabancıların yakınlarına hediye almanın daha kolay olduğunu mu sordum? Bu, seyirci araştırması konusundaki meselemi sonuca götüren bir örnekti. İşe yaradı mı? Umarım.

Örnekleri kullanmak, insanların ne hakkında konuştuğunu anlamasını kolaylaştırır. Gevşek kavramları somut ve ilişkilendirilebilir bilgilere dönüştürmeye yardımcı olur.

Daha önce belirlediğimiz gibi, okuyucunun içeriğinizin dışına çıktığı değerlerin miktarı, kaliteli ilgili algıları ile doğrudan ilişkilidir. Örnekler buna büyük bir yatırımdır.

Görselleri dahil et!

Puanlarınızı açıklığa kavuşturmak için veri ve örnek kullanmaktan daha iyi olan nedir? Görsel formda bunları kullanmak!

Beynimiz görsel bilgileri, konuşulan veya yazılandan daha hızlı anlıyor (bazıları 60.000 kat daha hızlı diyor ). Sonuç olarak, yazılı olarak açıklanması gereken sayfalara ihtiyaç duyan birçok şey bir göz açıp kapayıncaya kadar bir görüntüden anlaşılabilir.

Örneğin, dünyanın en mutlu hayvanını tanımlamak için saatlerce konuşabilirdim ya da size bir Quokka’nın resmini gösterebilirim ve şu anda kalbinizi burada eritebilirim.

Görselleri dahil et

Görselleri dahil et

Çalıştı, değil mi? Bu nedenle, okuyucularınıza gerçekten yardımcı olmak istiyorsanız, içeriğinize çok sayıda resim, fotoğraf, infographics, diyagram ve diğer görseller ekleyin. Kalanları büyük ölçüde destekliyorlar ve aynı zamanda Google’a bir kalite göstergesi. Bu şekilde, SEO’nuz için de bir şeyler yaparsınız.

Düzgün Biçim!

Bir gönderinin düzgün biçimlendirilmesinin, anlaşılması ve ilgi çekici olmasının ne kadar kolay olduğu konusunda çok fazla etkisi vardır. Bu yazıda çok sayıda paragraf, başlık ve alt başlık, liste ve daha küçük parçalara ayırmanın diğer yollarını kullandığımı fark etmiş olabilirsiniz.

Bu kullanım amkalenin daha kolay sindirilmesini sağlar. Bir makaleyi altbaşlıklara ve paragraflara ayırırsanız hiç bir kullanıcı istediği şeyi aramak için acele ve dengesiz hareket etmez.

Son yıllarda WordCamp Europe, Joost de Valk ve ekibi Yoast’ın eşi Marieke van der Rakt, içeriği harika yapan bir sunum yaptı . Biçimlendirme hakkında söyleyedikleri:

• Paragraf başına net bir paragraf, bir fikir / çekirdek cümlesi kullanın
• Paragrafta rastgele beyaz boşluk eklemeyin
• Geçiş kelimelerini kullanın
• Net başlıkları dahil edin
• Cümle başına en fazla 20 kelime
• Üç heceye kadar basit kelimeler kullanın
• Pasif sesden kaçının
• Eş anlamlılarını kullanın
• Cümle ve paragraf uzunluğunu karıştırın

Bunun yanı sıra, burada küçük bir sırrı var: okuyucularınızın büyük kısmı bütün yazıyı bile okuyamayacaklar . Dışarıdaki bilginin fazlası ile, çoğu insan sadece içeriği tarar ve ilgilerini çeken parçaları okur.

Böylece, web içeriğinizi daha fazla taranabilir yapmak için yapabileceğiniz her şey, okuyucularla daha popüler hale gelecektir. Yukarıda belirtilenlerin yanı sıra, görüntüler blog yazılarınızı okunur hale getirmek için harika bir yoldur. Bu nedenle, bunları kullanmak içerik kalitenizi birden fazla şekilde artırır.

 

Düzenleme ve Düzeltme!

Yazmanın aslında içerik oluşturmadaki en büyük bölüm olmadığını bilmeniz gerekir. Çalışmanın çoğu araştırmaya gidiyor, bir taslak ve düzenleme oluşturuyor. Özellikle sonuncusu, web içeriğini vasattan büyük alanlara çeken sihrin çoğunun olduğu yerdir.

Sonuç olarak, düzenleme ve düzeltmeye yatırım yapmak, içerik kalitesine doğrudan bir yatırımdır. Bir yazı yayınlamadan önce, yazım ve dilbilgisi hatalarını kontrol ettiğinizden emin olun, gönderinin tüm yapısını ve her paragrafı inceleyin.

Daha da iyisi, deneyimli bir editör işe almak. Buradaki en büyük blog yazarlarının çoğu rutin olarak başkalarının işlerini prova etmelerini istemektedir.

Bir yabancı’nın bakış açısı her zaman sizinkinden farklıdır ve diğer insanlar muhtemelen kör olduğunuz şeyleri görecektir. Bu nedenle, bir editör size yazılarınızı nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz ve web içeriğinizi nasıl geliştireceğiniz konusunda size yeni bilgiler verebilir.

 

Özetle İçerik Kalitesini Artırma!

Giderek daha rekabetçi bir çevrimiçi dünyada, içerik kalitesini geliştirmek kendinizi kalabalıktan ayırmak için etkili bir yoldur. Daha az ama daha iyi içerik üretmek, vasat direklerin yüklerini üretmekten daha uzun vadeli bir yatırımdır.

Bu makaledeki stratejiler roket bilimi değildir ve herkes tarafından içerik kalitesini artırmak için kullanılabilir.

Hem kitlenizi hem de konunuzu doğru bir şekilde araştırmak, harika içerikler için temel oluşturur.

Yazınızın üzerinde çalışmak, verilerinizi, örneklerinizi ve görsellerinizi kullanarak noktanızı vurgulamak içeriğinizi daha kolay anlaşılır kılacaktır.

Doğru biçimlendirme ve düzenleme son ciladır.

Uzun vadede içeriğiniz için yüksek standartlar belirlemek, artan trafik ve etkileşimli okuyucularla birlikte çok karlı bir yatırım olacaktır.

Peki, ya sen? İçerik kalitesini artırma konusunda ek ipuçların var mı? Lütfen görüşlerini aşağıdaki yorum bölümünde paylaş.


Lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook‘ta da bulabilirsiniz …Okumaya devam edin!
Yorum Yap!

“İçerik Kalitenizi Büyük ölçüde Arttırmak için 8 Kolay Strateji!” için bir cevap

  1. Murat dedi ki:

    Güzel yazı olmuş hocam, ellerinizd sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir