StartBooking ile WordPresste Çevrimiçi Rezervasyon Nasıl Daha İyi Yönetilir

W
StartBooking ile WordPresste Çevrimiçi Rezervasyon Nasıl yapılır WordPresste Çevrimiçi Rezervasyon eklentileri StartBooking ile WordPresste Çevrimiçi Rezervasyon StartBooking ile WordPresste Çevrimiçi Rezervasyon Nasıl Daha İyi Yönetilir


StartBooking ile WordPresste Çevrimiçi Rezervasyon Nasıl Daha İyi Yönetilir

WordPress sitenizde çevrimiçi rezervasyonu daha iyi yönetmek ister misiniz? Birçok WordPress şirketi ve blogu, işlerini verimli bir şekilde yürütmek ve müşterileri yönetmek için bir rezervasyon sistemine güvenmektedir. Bu makalede, WordPressde StartBooking ile çevrimiçi rezervasyonu nasıl daha iyi yönetebileceğinizi göstereceğiz.

startbookingwp

startbookingwp

Startpage ile WordPresste Çevrimiçi Rezervasyon Nasıl Yönetilir?

Genellikle iş sitelerinin, müşterilerin randevuları çevrimiçi aramadan rezervasyon yapabilmeleri için bir çevrimiçi rezervasyon yönetim sistemine ihtiyaçları vardır.

Müşterilere kolaylık sunmanın yanı sıra, zamanınızı ve hizmetlerinizi verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar. WordPressin seçebileceği birçok rezervasyon eklentisi var . İşte bir online rezervasyon çözümünde aramanız gereken şeylerden bazıları.

 Rezervasyon formlarını web sitenize kolayca eklemenize izin veriyor mu?
 İşletmenizle eşleşen özellikler özelleştirilebilir mi?
 Google Takvim gibi üçüncü taraf hizmetleriyle entegre mi?
 Çakışan veya yanlış randevuları önlemek için akıllı zamanlama var mı?
 Salonlar, kaplıcalar, vb. Hizmetler için son derece yararlı olan personel çizelgeleri ekleme yeteneği var mı?

Öyle söyleniyorsa, StartBooking ile WordPresste çevrimiçi rezervasyonu nasıl kolayca yönetebileceğimizi görelim.

StartBooking ile WordPress’te Çevrimiçi Rezervasyonu Yönetme

Öncelikle, bir hesap oluşturmak için StartBooking web sitesini ziyaret etmeniz gerekir . StartBooking ücretli bir hizmettir, ancak başlayanlar için ücretsiz bir plan sunar.

Kaydolduktan sonra, hesap kontrol panelinize yönlendirilirsiniz. Buradan, sağ üst köşedeki hesap adınızı tıklamanız gerekir. Böylece, ayarlar sayfasına erişebilirsiniz.

accountdashboard

accountdashboard

Ayarlar sayfasında, sol sütundan ‘Saatler‘ bölümünü tıklamanız ve ardından her gün için iş saatlerinizi kaydetmeye başlayabilmeniz gerekir.

businesshours

businesshours

Spa veya salon gibi çok çalışanlı bir işletme çalıştırırsanız, personel ayarlarını hesap ayarları altındaki bölümleri ziyaret ederek ekleyebilirsiniz. Her kullanıcı için saatleri, bildirimleri ve rolleri düzenleyebileceksiniz.

addstaff

addstaff

StartBooking, müşterilerin rezervasyon yaptırabileceği birden fazla hizmet eklemenize olanak tanır. Sizin için bir ‘Örnek Hizmet‘ eklenecek olan ‘Hizmetler‘ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

createservice

createservice

Örnek Hizmeti düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Gerektiğinde yeni hizmetler de oluşturabilirsiniz.

Yeni servis sayfasında, sunulan hizmet için bir başlık ve açıklama girebilirsiniz. Bundan sonra, süreyi, maliyeti, kullanıcıyı (göreve atanan personel) seçmeli ve fiyat eklemelisiniz.

addnewservice

addnewservice

İşiniz bittiğinde, değişikliklerinizi kaydetmek için ‘Hizmet Ekle‘ düğmesine tıklayın. Gerekirse daha fazla hizmet eklemek için işlemi tekrarlayın.

Tüm bunlardan sonra;

Artık StartBooking hesabınızı belirlediniz, WordPress rezervasyon eklentilerini kullanarak WordPress’e bağlayalım .

StartBooking eklentisini kurmak ve etkinleştirmek için WordPress sitenize gidin. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağı konusunda adım adım kılavuzumuzu inceleyin .

Etkinleştirme sırasında eklenti, WordPress yönetici kenar çubuğunuza ‘Rezervasyon‘ etiketli yeni bir menü öğesi ekleyecektir. Üzerine tıkladığınızda eklentinin ayarlar sayfasına gidersiniz.

connectstartbooking

connectstartbooking

‘Hesabı Bağla’ düğmesine tıklamanız ve StartBooking hesap ayrıntılarınızı kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bağlandıktan sonra eklentinin ayarlar sayfasını göreceksiniz.

Otomatik olarak WordPress sitenizde ‘Hemen Rezervasyon Yap ‘ ve içindeki çevrimiçi rezervasyon formu kısa kodu olarak adlandırılan yeni bir sayfa oluşturacaktır .

addbookingshortcodes

addbookingshortcodes

Çevrimiçi rezervasyon sisteminizi çalışırken görmek için ‘Sayfayı Görüntüle‘ bağlantısını tıklayabilirsiniz.

booknowpage

booknowpage

Birden fazla hizmetiniz varsa, kullanıcılar önce bir hizmet seçme seçeneğini ve ardından devam düğmesini tıklayacaklardır. Bir sonraki ekranda tarih ve saati seçebilecekler.

selectdatime

selectdatime

Bir sonraki adımda, müşteriler iletişim bilgilerini verecek ve randevularını kaydedecektir.

customerinfo

customerinfo

Bundan sonra StartBooking, müşterilere bir onay e-postası gönderecektir ve ayrıca randevu ayrıntılarını ekranda görebileceklerdir. Siz veya servis için atanan personel de bir e-posta bildirimi alacaksınız.

Eklentinin oluşturduğu varsayılan ‘Şimdi Rezervasyon Yap‘ sayfasını kullanmak istemiyorsanız, online rezervasyon formunuzu görüntülemek için WordPress sitenizde başka bir sayfa da seçebilirsiniz. Aşağıdaki kısa kodu sayfanıza eklemeniz yeterlidir.

Bu kısa kod, hizmetler, tarih, saat ve müşteri bilgileri ile tam rezervasyon formu akışını gösterecektir.

Ayrıca servis sayfalarınızda kullanılacak harekete geçirici mesajlar da oluşturabilirsiniz. Eklenti ayarları altında bulabileceğiniz bir servis kimliği ile aşağıdaki kısa kodu kullanın.

serviceid

serviceid

Online Rezervasyon Randevularınızı Görüntüleme ve Yönetme

StartBooking, kullanıcılarınızın rezervasyon yapmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda basit bir kontrol panelini kullanarak zamanınızı kolayca yönetmenizi sağlar.

Sadece StartBooking web sitesine gidin ve tüm rezervasyon zaman aralıklarınızı görebileceksiniz. Daha fazla randevu görmek için takvim görünümünü gün, hafta veya ay olarak değiştirebilirsiniz veya ayrıntıları görmek için bireysel bir randevuyu tıklayabilirsiniz.

sbappointments

sbappointments

StartBooking, randevularınızı senkronize etmek için Google Takviminize de entegre olabilir . Hesap ayarlarınıza gidin ve ardından ‘Entegrasyonlar‘ sekmesine tıklayın.

connectgcal

connectgcal

Google Takvim’in yanındaki bağlantı düğmesine tıklamanız gerekiyor. Bu, sizin Google Takviminizi güncellemek için StartBooking erişimini vermenizi istenecek Google hesabınıza götürecektir.

gcalpermission

gcalpermission

Devam etmek için ‘İzin Ver‘ düğmesine tıklayın.

Bundan sonra, Google Takvim uygulamasını kullanarak telefonunuzdaki tüm randevularınızı görebileceksiniz.

Bu makalenin, WordPresste çevrimiçi rezervasyonu yönetmek için daha iyi bir yol bulmasını sağladığını umuyoruz.


Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook‘ta da bulabilirsiniz …Okumaya devam edin!
Yorum Yap!

“StartBooking ile WordPresste Çevrimiçi Rezervasyon Nasıl Daha İyi Yönetilir” için bir cevap

  1. Haydar dedi ki:

    MÜKEMMEL KISA VE ÖZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir