WordPressteki Resimler İçin Büyütme Yakınlaştırması Ekleme

W
WordPressteki Resimler İçin Büyütme Yakınlaştırması Ekleme WordPressdeki resimler için Amazon gibi büyütme yakınlaştırma eklemek ister misiniz? "WP Image Zoom eklentisi"


WordPressteki Resimler İçin Büyütme Yakınlaştırması Ekleme

WordPressteki Resimler İçin Büyütme Yakınlaştırması Ekleme

WordPressteki Resimler İçin Büyütme Yakınlaştırması Ekleme

WordPressteki Resimler İçin Büyütme Yakınlaştırması Ekleme. WordPressdeki resimler için Amazon gibi büyütme yakınlaştırma eklemek ister misiniz?

Yakınlaştırılmış görüntüler, kullanıcıların normal boyutlu bir resimde görmeyecekleri ayrıntıları görmelerini sağlar. Bu makalede, WordPresste resimler için büyütme yakınlaştırmanın nasıl ekleneceğini size göstereceğiz.

WordPress görüntüleri için büyütme yakınlaştırma ekleme

Yapmanız gereken ilk şey, WP Image Zoom eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağı konusunda adım adım kılavuzumuzu inceleyin .

Etkinleştirme sonrasında, WordPress yöneticinizdeki WP Image Zoom sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Buradan, resimleriniz için yakınlaştırma ayarlarını yönetebilirsiniz.

wp-image-zoom-plugin

wp-image-zoom-plugin

Genel Ayarlar sekmesi içinde zoom gibi özellikleri etkinleştirebilirsiniz. WooCommerce ürün resimleri, küçük, mobil cihazlar, ek sayfaları, kategori sayfalarında ve daha fazlasını estekler. Ayrıca, ışık kutusunu kaldırmanıza olanak tanır, böylece kullanıcılarınız görüntüleri kolayca yakınlaştırabilir.

general-settings

general-settings

Görüntüler için ışık kutusunu kaldırmıyorsanız, bir ışık kutusunun içinde yakınlaştırmayı etkinleştirmek gibi daha fazla ayar için aşağı doğru ilerleyebilirsiniz.

Not: Zoom ışığının bir ışık kutusunun içinde iyi çalıştığından emin olmak için desteklenen ışık kutularını görebilirsiniz.

enable-lightbox-zoom-images-2

enable-lightbox-zoom-images-2

Bu sayfadaki ayarları değiştirdikten sonra Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın .

Ardından, Yakınlaştırma Ayarları sekmesini ziyaret etmeniz gerekir . Resimleriniz için büyütme zoom eklemek için 4 kolay adım vardır.

İlk olarak,

Görüntüleri yakınlaştırmak için merceğin şeklini seçmeniz gerekir. Daire, kare ve yakınlaştırma penceresi mercek şeklinden seçim yapabilirsiniz.

select-zoom-lens

select-zoom-lens

Objektifinizi seçtikten sonra, bir sonraki adıma geçin ve nasıl çalıştığını görmek için seçilen mercekle bir görüntüyü önizleyin. Eklenti, değişikliklerinizi test etmek için kullanabileceğiniz bir önizleme resmine sahiptir.

preview-zoom-image-2

preview-zoom-image-2

Aşağıdaki yapılandırmaya herhangi bir değişiklik yaptıktan sonra bu resmi geri çekebilir ve önizleyebilirsiniz.

Bir sonraki adımda, imleç türünü seçebilir, animasyon hareketlendirme efektini ayarlayabilir, fareyi vurgulu veya fare tıklamasıyla yakınlaştırmayı etkinleştirebilir ve bir yakınlaştırma seviyesi tanımlayabilirsiniz. Bu özelliklerin bazıları sadece eklentinin pro sürümü için kullanılabilir.

general-configuration-zoom-image-2

general-configuration-zoom-image-2

Artık objektif boyutu, objektif rengi, objektif kenarlığı seçenekleri ve daha fazlası gibi ayarlar için Lens yapılandırma sekmesine gidebilirsiniz . Bu ayarlar yalnızca 1. Adımda daire veya kare lensi seçtiyseniz etkili olur.

lens-configuration-zoom-image-2

lens-configuration-zoom-image-2

Ardından, Yakınlaştırma Penceresi konfigürasyon sekmesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sekmede, yalnızca 1. Adımda Yakınlaştırma Penceresi Lensini seçtiyseniz etkinleştirilir.

Buradan, yakınlaştırma penceresinin genişliğini ve yüksekliğini, konumlandırmayı, ana görüntüden uzaklığı, kenarlıkları ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

zoom-window-configuration

zoom-window-configuration

Son olarak, resme özel metin ekleyebilir ve metin boyutunu, rengini ve hizalamasını seçebilirsiniz.

custom-text-configuration-1

custom-text-configuration-1

Ayarlarınızı kaydetmek için Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın . Büyütücünün blog görüntülerinde bu ayarlarla nasıl çalışacağını görmek için her zaman önizleme resmine bakabilirsiniz.

save-changes-zoom-settings-1

save-changes-zoom-settings-1

Yukarıdaki ayarlar, WooCommerce ürün resimlerinizde büyütme yakınlaştırmayı etkinleştirir. WordPress yayınlarındaki ve sayfalarındaki resimleriniz için yakınlaştırmayı etkinleştirmek adına aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

Gönderi ve Sayfalardaki Görüntülerin Büyütülmesini Sağlama

Varsayılan olarak, büyütme yakınlaştırma, yayınlarınızdaki ve sayfalarınızdaki resimler için etkin değildir. İçeriğinize bir resim ekledikten sonra manuel olarak yapmanız gerekir.

Resmi yazınıza veya sayfanıza ekledikten sonra, onu seçmek için tıklayın ve araç çubuğundaki büyüteç simgesini tıklayın. Bu simge görüntünüze yakınlaştırma ayarlarını uygulayacaktır.

add-zoom-post-page-images

add-zoom-post-page-images

Bundan sonra, seçilen görüntü için etkinleştirilen büyütme yakınlaştırma özelliğini görmek için yayına gidin. Bir görüntüye zoom efekti eklemek istediğinizde bu adımı tekrarlamanız gerekir.

apply-zoom-post-page-2

apply-zoom-post-page-2

Mükemmel görünmek adına yakınlaştırma özelliği için yüksek kaliteli resimler kullanmanızı öneririz. Yüksek kaliteli görüntüler normalde dosya boyutunda daha büyüktür ve web sitenizin hızını ve performansını etkileyecek olan yüklenmeyi daha uzun sürer . Bu sorunu çözmek için, resimlerinizi web için WordPresse yüklemeden önce optimize etmelisiniz .

Bu makalenin, WordPresste resimler için büyütme yakınlaştırmanın nasıl ekleneceğini öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.


Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook‘ta da bulabilirsiniz …Okumaya devam edin!
Yorum Yap!

“WordPressteki Resimler İçin Büyütme Yakınlaştırması Ekleme” için bir cevap

  1. mahmut dedi ki:

    Eyvallah saolasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir